Sudiska-Komisija-Makedonija
Судиската Комисија при КФСМ го испрати во судиска пензија колегата Милојевиќ

Sudiska-Komisija-Makedonija-vesti

На завршната церемонија по финалниот натпревар од кошаркарскиот Куп „Благоја Георгиевски Буштур“ во машка конкуренција, одиграно на 16ти мај, Судиската Комисија при КФСМ ги испрати во с...

Координација на службените лица пред Куп, Плеј-оф и Плеј-аут натпреварите

Sudiska-Komisija-Makedonija-vesti

На 12.5.2021, во предвечерјето од одигрувањето на Кошаркарскиот Куп „Благоја Георгиевски – Буштур“ во машка конкуренција, Судиската Комисија при КФСМ во соработк...

Милојевиќ и Павлов на Фајнл Фор на BIBL лигата во Израел

Sudiska-Komisija-Makedonija-vesti

Уште едно големо признание за македонските судии, овојпат од регионалната балканска лига БИБЛ, која на завршницата од својата 13та сезона покани двајца меѓународни арбитри – Алексан...